| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.04.2017

Хаџиевски го надмудри Дан Петреску

Нашиот тренер беше подобар од романскиот стручњак на клупата на Ал Наср иако Хата играше со играч помалку

Хата денеска го победи тимот на Ал Наср. Хаџиевски го надмудри својот колега на спротивната страна Дан Петреску. Иако Хата имаше играч помалку од 42 минута, сепак, во вториот дел даде гол кој што беше доволен за победа од 1:0 на крајот.

Хата ја оствари шестата победа во првенството на Обединетите Арапски Емирати, и до сега има освоено 25 бодови од 23 одиграни кола.Датум: 14.04.2017, 20:27
Статијата е прочитана 2707 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense