| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2018

Тричко двоен стрелец во купот

Иван Тричковски ја започна и ја заврши серијата на голови во куп натпреварот на Кипар, каде што неговиот АЕК Ларнака со 7:0 триумфираше над тимот на Паек.

Иван Тричковски сезонава е во добра форма. Тоа го покажува речиси на секој меч како во националниот шампионат на Кипар, така и во куп натпреварувањето на оваа земј.а Предмалку Тричко и негвиот АЕК Ларнака во рамнките од четвртфиналето од националниот куп со високи, огромни 7:0 триумфираа на домашен терен над тимот на Паек, а македонецот постигна два гола. На стартот, во шестата минута, и на крајот во 79. минута за отворање односно затворање на серијата погодоци во противничкиот гол.


 Датум: 28.02.2018, 17:55
Статијата е прочитана 280 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense