| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.08.2017

Имери продолжува во албанска Камза

Напаѓачот заминува во новиот албански прволигаш

Новиот прволигаш во Албанскиот шампионат Камза, е клубот каде што Демир Имери ќе ја продолжи својата кариера. Екс играчот на кичевски Велазерими, Работнички, Шкендија; Хоризонт, Турново и Ренова замина во овој клуб, откако не можеше да се избори за посериозна минутажа во домашниот шампионат. За Имери ова е прв интернационален предизвик.Датум: 30.08.2017, 14:49
Статијата е прочитана 1137 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense