| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.03.2017

Инфаркт победа за Влазерими

Кичевци во 95. минута преку Балажи постигнаа гол и успеаја да триумфираат над Еуромилк


Со голот на Куштрим Балажи во 95. минута домашната екипа на Влазерими успеа да слави над Еуромилк во најинтересниот натпревар од 17. коло кое се одигра попладнево. Меч кој беше нервозен со оглед на важноста, но сепак нма крајот славеа домашните играчи.
Трета победа по ред за Тиквеш, овојпат во дербито на дното, кавадарчани славеа кај Тетекс со 1:0. Новаци немаше којзнае какви проблеми и го победи Вардар (Н) со 1:0, додека Хоризонт Т со 2:0 триумфираше над Металург кој влезе во лоша серија.
Вчера пак Скопје со 3:2 го победи Академија Пандев во дербито на колото, во дуелот на водечките две екипи.

 


РЕЗУЛТАТИ - 17. КОЛО
ВЛАЗЕРИМИ - ЕУРОМИЛК 1:0
ХОРИЗОНТ Т - МЕТАЛУРГ 2:0
ТЕТЕКС - ТИКВЕШ 0:1
НОВАЦИ - ВАРДАР (Н) 1:0
ВЧЕРА
СКОПЈЕ - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 3:2

ТАБЕЛА
1. А. Пандев 43 бодови, 2. Скопје 33, 3.Еуромилк 29, 4. Новаци 28, 5. Металург 23, 6. Хоризонт Т 22, 7. Влазерими 18, 8. Вардар (Н) 17, 9. Тиквеш 16, 10. Тетекс 13.
 Датум: 19.03.2017, 16:10
Статијата е прочитана 3325 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense