| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

Нов пораз на Хаџиевски

Екипата на Ал Дафра која ја води поранешниот македонски селектор, има 6 порази на последните 8 меча

Ажман ја совлада Ал Дафра со 3:1 во меч од првенството на Обединетите Арапски Емирати, а тренер на поразениот тим е македонскиот стручњак Ѓоко Хаџиевски. Тимот на Хаџиевски има 6 порази на последните 8 меча. На денешното гостување, Ал Дафра губеше со 0-3, а во финишот го ублажи поразот, по кој тимот остана на последното место на табелата.Датум: 01.03.2018, 16:35
Статијата е прочитана 455 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense