| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2017

Даум во посета на Брдариќ и Шкендија (ФОТО)

Актуелниот селектор на Романија, инаку истакнат германски тренер денеска во хотелот ја посети Шкендија и пред сè својот некогашен ученик од Баер Леверкузен, Томас Брдариќ

Криштоф Даум денеска беше во посета на експедицијата на Шкендија во хотелот „Глорија Спорт Арена“ во Анталија. Актуелниот селектор на Романија секако дека најмногу се задржа во разговор со Томас Брдариќ, неговиот „ученик“ од времето кога стратегот на тетовци беше фудбалер на Баер Леверкузен а Даум пак беше тренер.Датум: 27.01.2017, 17:24
Статијата е прочитана 4731 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense