| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.03.2017

Кировски дели „петки“ на Тајланд

Христијан Кировски на мечот против Трат успеа да постигне пет голови за својот тим Чангмај за крајни 5:0

Неверојатен меч одигра Христијан Кировски денеска во шампионатот на Тајланд. Тој за својот Чангмај постигна пет голови против тимот на Трат за конечни 5:0. Значи нашиот напаѓач сам го победи противникот. Тој е еден од ретките наши интернационалци кои имаат постигнато пет голови на еден меч.Датум: 08.03.2017, 16:10
Статијата е прочитана 3324 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense