| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.07.2017

Шкендија – Вардар на стартот на шампионатот

Предмалку беа извлечени двојките за првото коло од новиот македонски фудбалски шампионт. Дерби на самиот старт.

Шкендија и Вардар главните фаворити за шампионскиот трофеј и во новата сезона во домашното првенство, ќе го одиграат дербио уште во првото коло. Така одлучи ждреппката која предмалку беше одржана во ФФМ, во кое уште ќе се сретнат и екипите на Шкупи – Академија Пандев, Победа – Пелистер, Работнички – Ренова и Силекс Скопје. Шампионатот стартува на 13. август, а со оглед на фактот што и Вардар и Шкендија се сеуште актуелни учесници во европските купови, можно е нивниот дуел да биде одигран и подоцна.Датум: 25.07.2017, 13:10
Статијата е прочитана 1249 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense