| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.07.2017

На Шкендија и судат Исланѓани, а на Работнички, Французи

Тетовци имаат супер искуство со Гунар Јарл Јонсон зошто тој лани и судеше во Полска каде Шкендија ја победи Краковија со 2:1


Гунар Јарл Јонсон од Исланд ќе биде главен судија на мечот Хелсинки - Шкендија. Инаку тој добро им е познат на тетовци зошто лани во реваншот од 1.квалификациско коло судеше на мечот Краковија - Шкендија кој нашиот тим го доби со 2:1.
Во Минск пак каде Работнички ќе му гостува на Динамо Минск, главен судија ќе биде Николас Ренвил од Франција.Датум: 17.07.2017, 14:31
Статијата е прочитана 738 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense