| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.07.2017

(ВИДЕО) Савиќ двоен стрелец, деби на Муарем за Актобе

Душан Савиќ беше стрелец на два гола во триумфот на Актобе со 3:0 над Окжтепес, додека Муарем Муарем го имаше своето деби за победничкиот тим

Актобе со 3:0 славеше над Окжтепес во шампионатот на Казахстан. Најзаслужен за тој триумф беше нашиот интернационалец Душан Савиќ кој беше стрелец на два од трите гола за својот тим. За Актобе денеска своето деби го имаше и Муарем Муарем, кој пред два дена потпиша за овој тим.Датум: 08.07.2017, 17:13
Статијата е прочитана 1812 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense