| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.07.2017

Вардар не е сам - 150 Македонци на трибините во Малме

Нашиот првак вечерва ќе има мала група на навивачи на трибините на стадионот „Шведбанк“

Околу 150 наши иселеници се со купен билет за дуелот Малме - Вардар кој почнува за неколку минути. Низ улиците на Малме кои водат до стадионот „Шведбанк“ може да се видам навивачи во боите на Вардар и Македонија и да се чујат наши песни - комитски песни.


Организирано навивачите на Вардар не заминаа за Малме. Таму се собираат нашите иселеници од Шведска, но и од околните земји. Забележавме и навивачи на Вардар кои специјално од Мелбург стигнаа во Малме да го бодрат првакот на Македонија. Вардар не е сам!!!Датум: 12.07.2017, 18:34
Статијата е прочитана 1566 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense