24.11.2017
Првиот голман на битолчани повеќе не е дел од Пелистер, доби спогодбен раскин на договор
24.11.2017
Набргу играчите на Брегалница би требало да ги добијат сите заостанати плати. Такво е ветувањето на новото раководство
24.11.2017
И по 5. коло само нашиот претставник во Лигата на Европа нема освоено ниту бод. Шансата се вика Розенборг, шанса која не смее да се испушти
23.11.2017
Се играше 90+3. минута кога Дејан Блажевски постигна прекрасен гол на „Крестовски“ стадионот
23.11.2017

Ако ги споредиме двата меча против истиот противник секако дека сум презадоволен од она што вечерва го одигравме - изјави по мечот со Зенит, тренерот на Вардар,Чедомир Јаневски.
23.11.2017
Петти пораз за Вардар во „Л“ групата. Вечерва во Санкт Петербург домашниот Зенит со 2:1 го победи нашиот шампион. Блажевски во 90+3. минута постигна фантастичен гол тесен пораз
23.11.2017
Зенит на полувреме води со 2:0, очаен Вардар, можеше да биде и 3:0 но Гачевски му одбрани пенал на Ѕјуба
23.11.2017
Македонскиот претставник во ЛЕ вечерва (19:00 Ч), во пресметка со силниот Зенит во Санкт Петербург, во обид да приреди големо изненадување и да го освои првриот групен бод
23.11.2017
Пред околу две години, на сцена стапи фудбалската опозиција во името на Обединети за фудбалот. Како што минуваше времето така се менуваа и нејзините ставови во однос на тоа кој би требало да го замени Илчо Ѓорѓиоски
23.11.2017
„Бомбардерот“ на Шкендија до крајот на сезоната може да биде најдобар стрелец во историјата на Првата лига, му недостигаат уште 13 голови. Ибраими има 117 голови а Илијоски е рекордер со 130
23.11.2017
*Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч одигран попладнево во Скопје