| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.10.2017

Јаховиќ подобар од Меси и Фалкао!

Според учинокот за своите клубови

Адис Јаховиќ, заедно со Мауро Икарди, го дели првото место во Европа, се сметаат само најквалитетните лиги, според учинокот за својот клуб. Имено, тука ги сметаме головите на Јаховиќ од вкупните голови на неговиот тим Гезтепе. Тоа значи дека Јаховиќ е подбар и од Фалкао (Монако) и од Меси (Барселона). Имено, од 20 голови на Гезтепе, дури 11 се негови, тој процент е 55%, исто таков процент на учинок има и Икарди од Интер. Кога сме кај Фалкао, тој во Монако има процент на учинок за својот тим од 50%, додека Меси, пак, за Барселона има учинок од 43.3%. Јаховиќ е подобар и од Имобиле од Лацио, Џеко од Рома и од уште многу други.Датум: 26.10.2017, 10:45
Статијата е прочитана 2302 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense