| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.08.2017

И помалиот Бабунски во Јапонија


По стапките на неговиот брат


Доријан Бабунски тргна по стапките на неговиот брат Давид и кариерата ја продолжи во Јапонија. Сепак, нема да игра во Првата лига, ниту во Втората туу во Третата по ранг конкуренција во тимот на Кагошима Јунајтед. Тој се обидува да ја рестартира, што се вели својата кариера, откако имаше неколку промашувања во изборот на клубови.
Кагошима јунајтед постои три години, а игра на стадион кој собира 20.000 гледачи. Тој е формиран по фузијата на два локални клубови, Волка и ФК Кагошима.

 

 Датум: 01.08.2017, 12:02
Статијата е прочитана 1696 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense