| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

02.01.2018

Лакрабер две години во Флери

Французинката и официјално го напушта ЖРК Вардар во јуни

Ракометарката на Вардар, Александра Лакрабер ја завршува својата „мисија“ во Скопје. Десниот бек потпиша двегодишен договор со францускиот тим Флери. На крајот на минатиот месец француски Л’екип најави дека Лакрабер ја игра последната сезона во дресот на македонскиот шампион, ЖРК Вардар, а тоа стана официјално на почетокот на новата година.
Трансферот на Лакрабер го потврди тренерот на Флери, Кристог Пасан, кој ја најави како големо засилување. Нејзиното меѓународно искуство ќе биде од голема помош на тимот за остварување на високо поставените цели.Датум: 02.01.2018, 15:40
Статијата е прочитана 530 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense