| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.04.2017

И „ФУРИЈАТА“ НЕЗАДОВОЛНА: Шпанија на „контрола“ на теренот на „Арената“


Шпанската фудбалска федерација во следните неколку дена ќе испрати свои луѓе коишто ќе ја гледаат состојбата на теренот на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Шпанија не сакал да игра на лош терен, и наводно ако се покаже дека е незадоволна, ќе реагира до ФИФА, тврдат шпанските медиуми.
Токму од тука во следните денови се очекува луѓе од Шпанија да присуствуваат на проверка на теренот, како и на проверка на сместувачките капацитети во Скопје, и покрај тоа што не мина многу време од посетата на Шпанците на нашиот главен град. Сепак, тие сакаат да се уверат во сегашната состојба на тревникот на „Арената“.Датум: 10.04.2017, 19:00
Статијата е прочитана 4123 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense