| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.05.2017

Работнички убедливо до титулата во купот кај кадетите

Скопскиот тим во финалето беше убедлив против Академија Пандев со 3:0

Кадетската екипа на Работнички е освојувач на националниот куп на Македонија, откако во финалето кое се одигра во Охрид  оствари победа над Академија Пандев со убедливи 3:0. Со погодоците на Богдановси, Станковски и Тодоров, младите „романтичари“ доминантно стигнаа до трофејот и уште еднаш докажаа дека ја имаат една од најдобрата младинска школа кај нас.
Во 17:00 часот, овие две екипи ќе ги одмерат силите во конкуренција кај младинците.Датум: 23.05.2017, 13:57
Статијата е прочитана 5239 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense