| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.03.2017

Шкупи без „Шверцери“ во Тетово

Иако се уште нема дефинитивна одлука, сепак извесно е дека мечот меѓу Шкендија и Шкупи во недела, ќе се одигра без присуство на гостински навивачи

Одново нема да има гостински навивачи на еден атрактивен натпревар кој би можел да собере најмалку 7.000-8.000 гледачи. Имено во недела во Тетово се игра дуелот меѓу Шкендија и Шкупи, и тој е прогласен за натпревар од висок ризик. И затоа се очекува да ги нема „шверцерите“ на овој меч, иако дефинитивна одлука за тоа дали ќе можат да дојдат во Тетово или не, се уште не е донесена.

 Датум: 03.03.2017, 18:06
Статијата е прочитана 3088 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense