| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2017

Велинов ја засилува Ренова

Искусниот напаѓач е пред договор со „гипсарите“.

Екипата на Ренова е многу блиску до потпишување договор со досегашниот фудбалер на Брегалница, Стојанче Велинов. Според информации од Тетово, разговорите меѓу раководството на клубот и 27-годишниот фудбалер се во завршната фаза и тој во многу скоро време, можеби и веќе во текот на денешниот ден, официјално би требало да биде промовиран како нов фудалер на Ренова.Датум: 03.02.2017, 13:20
Статијата е прочитана 2737 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense