| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.04.2017

НОВО ПРИЗНАНИЕ: Алиоски четврти пат едноподруго меѓу идеалните

Нашиот репрезентативец по четврти пат по ред се најде во изборот за најдобрите фудбалери, овој пат од 29. коло од швајцарската Супер Лига

Езџијан Алиоски по четврти пат едноподруго се најде во тимот на колото во швајцарската Супер лига. Македонскиот репрезентативец со вчерашниот настап против Јанг Бојс и голот во шестата минута му донесе победа од 2:1 на својот тим Лугано во рамките на 29. коло од швајцарската Супер лига
Алиоски игра во врвна форма, а со тоа го привлекува интересот на голем број поквалитетни тимови од Европа.Датум: 24.04.2017, 14:41
Статијата е прочитана 1073 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense