| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2017

Вардар и Шкендија со ист авион ќе летаат за Анталија!

Нашите најголеми клубови утре во 9 часот, заедно со ист авион, ќе заминат на подготовки во познатиот турски туристички центар

Раритет кога станува збор за нашите најголеми клубови но и најголеми ривали во мак - фудбалот. Имено фудбалерите на Вардар и Шкендија ќе летаат со ист авион, прво кон Истанбул а потоа и кон Анталија. Летот е закажан за утре во 9 часот, можеби ова е и добро, ќе има другарување во авионот за време на летот а секако дека ќе дојде, сакале двајцата или не, средба меѓу тренерите Гоце Седлоскки и Томас Брдариќ.Датум: 20.01.2017, 13:10
Статијата е прочитана 4891 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense