| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.09.2017


„Вардарци“ влегоа „Во мојот свет“


Играчите на ФК Вардар го посетија денеска дружението за третман на лица со аутизам, АДХД, и Аспергеров синдром „Во мојот свет“ во н.Аеродром


Дел од фудбалерите на Вардар денеска го посетија дружението за третман на лица со аутизам, АДХД, и Аспергеров синдром „Во мојот свет“ во населбата Аеродром и на дечињата кои се наоѓаат таму им приредија радосни и среќни мигови. Секако, „вардарци“ ги поканија дечињата да присуствуваат на фудбалскиот натпревар в четврток против рускиот Зенит на Националната Арена Филип Втори.
Датум: 11.09.2017, 13:31
Статијата е прочитана 614 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense