| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.05.2017

(ФОТО) Шампионски пехар за Академија Пандев

Потпретседателот на ФФМ Сејдини, по мечот со Скопје, на фудбалерите на првакот на Втората лига, тимот на Академија Пандев, им го врачи шампионскиот пехар

И официјално Академија Пандев е првак на Македонија во Втората лига. Од името на ФФМ, пехарот на шампионите им го врачи вториот човек на Федерацијата Мухамед Сејдини. Апсолутна доминација, струмичани беа убедливо најдобри и како дебитанти во Втората лига го освоја тоа прво мести. Секоја чест и честитки за струмичани.
Датум: 27.05.2017, 19:04
Статијата е прочитана 4604 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.10.2017
20.10.2017
19.10.2017
19.10.2017
19.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense