| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017

Борец посилен за Пановски и Танушев

Второлигашот прави вистински дрим – тим

Александар Пановски и Ѓорги Танушев следната сезона ќе бидат дел од тимот на Борец. Велешани најавија дека ќе прават супер тим со кој имаат натера да доминираат во втората лига, па доведувањето на Пановски и Танушев секако дека оди во таа насока. И обајцата се стандардни прволигашкки играчи, Пановски изминатиот период беше дел и од младинската репрезентација, а Танушев одигра мечеви во Европа, како за Силекс така и за Хоризонт Турново. Во следните неколку денови се очекува Борец Велес да официјалнизира уште неколку нови имиња со кои клубот сериозно ќе се истакне како главен фаворит за пласман во „елитата“ следната сезона.Датум: 11.06.2017, 12:16
Статијата е прочитана 8002 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense