| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.07.2017

Динамо слета од +21 на +40

Белоруската експедиција е веќе во хотелот Русија во Скопје. Фудбалерите имаат тренинг од 19 часот на ФФМ а со нив дојдоа и 30 гости

Вистински температурен шок за фудбалерите на Динамо Минск. Белорусите се веќе во Скопје и се сместија во хотелот Русија. Полетаа од Минск на температура од 21 степен а слетаа во Скопје на пеколните 40 степени целзиусови. Разликата е огромна а тоа се гледа и од најавите на експедицијата од Динамо низ медиумите од нивната земја.


Со фудбалерите дојдоа и 30 членови од спонзорите на тимот а утре се очекува натпреварот да го следат и околу 70 навивачи од Минск.



Датум: 12.07.2017, 15:26
Статијата е прочитана 2113 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense