| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2017

Хоризонт го одложи мечот со Тиквеш

Хоризонт Турново својот меч против Тиквеш нема да го одигра на викендов кога официјално стартува пролетата сезона од второлигашкиот шампионат

Истиот е одложен за следната недела, најверојатно вторник или среда, а оваа одлука е донесена поради фактот што стадионот во Турново, „Кукуш“ во моментов не е во состојба на него да се одигра натпревар. Се реконструираат соблекувалните, и со тоа нема да се заврши до следниот викенд. Барање за вакво нешто веќе е доставено до ФФМ од страбна на Хоризонт Турново, а не би требало даима никакви пречки тоа и да биде одобрено.Датум: 28.02.2017, 11:56
Статијата е прочитана 943 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense