| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2018

Трајковски и Несторовски повлечени во финишот

Нашите немаа големи шанси за гол, а Палермо е во низа од седум меча без пораз

Александар Трајковски играше 82, а Илија Несторовски 87. минути, при гостувањето на Палермо кај Специја во меч од 22. коло во италијанската Серија Б, кој заврши со 0:0. Тимот од Сицилија, чиј дрес го носат двајцата македонски репрезентативци, сега е на второ место на табелата, со ист број на бодови како лидерот Фрозиноне, кој има нешто подобра гол-разлика.Датум: 20.01.2018, 19:56
Статијата е прочитана 765 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense