| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Македонија во март против Финска и Азербејџан

Две пријателски средби на нашата најдобра селекција кои ќе се одиграат на неутрален терен во Анталија

Македонската репрезентација откако ги дозна противниците за првото издание на Лигата на нациите, реши да закаже две пријателски средби кои ќе послужат задовополнително воигрување. Противници ќе ни бидат селекциите на Финска односно Азербејџан, а мечевите се закажани за 23. односно 27. март оваа година. Истите ќе се одиграат на неутрален терен односно во Анталија, Турција, добро позната локација за грото од нашите репрезентативци.Датум: 25.01.2018, 12:19
Статијата е прочитана 409 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense