| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.02.2017

И Косово пред нас: Македонија ќе биде на 166 место

Нашата репрезентација ќе ја има најслабата позиција на ФИФА листата идниот месец

Македонија на најновата ФИФА листа која што ќе биде објавена идниот месец, ќе биде на 166 место на рејтингот, со што ќе го има најслабиот пласман во историјата. Македонската селекција ќе биде и зад Косово кое што се очекува да се качи на 164 место на ФИФА листата.

Подобрување може да очекуваме само со победа над Лихтенштајн во квалификациите и над Белорусија во пријателскиот меч, во спротивно ќе ни се случи ново тонење.

 Датум: 14.02.2017, 19:12
Статијата е прочитана 2269 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense