| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.09.2017

Алтимармаковски одново со гол за Судува

Македонскиот интернационалец го постигна последниот трети гол за Судува во литванското првенство за 3:1 победа над Стумбрас

Ова е четврти гол за Алтипармаковски во литванскиот шампионат, со што се потврди одличниот старт на неговиот настап во Литванија. Судува со Алтипармаковски во составот стигна и до баражот за Лигата на Европа.Датум: 20.09.2017, 22:24
Статијата е прочитана 417 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense