| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.06.2017

ШКЕНДИЈА: Никако Макаби, може со Ширак

Израелскиот гигант е најсилниот можен ривал за Шкендија. Тетовци би немале проблем со ерменскиот Ширак па зошто не и дуел со Дачиа од Молдавиа


Познати се петте можни противници за Шкендија во квалификациите од Лигата на Европа. Ако сакаат успешна евро сезона „црвено-црните“ никако не смеат да го добијат Макаби Тел Авив. Најсилниот тим од Израел е можен ривал за Шкендија која освен оваа екипа не би требало да стравува од останатите четири кои се нивни потенцијални ривали.
Тренчин од Словачка, Интер Баку од Азербејџан, Дачиа од Молдавија и Ширак од Ерменија се екипите, можни ривали на Шкедија.
Ждрепката почнува од 13.30 часот во Нион.Датум: 19.06.2017, 09:55
Статијата е прочитана 3056 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense