| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.03.2017

Темелков на „центарот“ во Новаци

Одредени судиите за 17. коло во Втората лига. Утре во 12 часот во ФФМ ќе бидат ждребувани судиите за 23. коло од Првата лига, за дербито Работнички - Силекс кандидати за главни судии се Александар Ставрев и Димитар Мечкаровски

Познати се судиите за 17. коло во нашата Втора лига кое ќе се игра во недела, освен мечот Скопје - Академија Пандев кој пак е закажан за во сабота. Зоранчо Темелков е делегиран за главен судија на мечот Новаци - Вардар (Н). Утре во 12 часот во ФФМ ќе бидат ждребувани судиите за 23. коло од Првата лига, за дербито Работнички - Силекс кандидати за главни судии се Александар Ставрев и Димитар Мечкаровски

СУДИИ ЗА ВТОРА ЛИГА - 17. КОЛО (19.03.2017 - НЕДЕЛА) 14 Ч
НОВАЦИ - ВАРДАР (Н)
Судија: Зоранчо Темелков (Кавадарци). Помошници: Тоше Ицев (Кавадарци) и Марјан Смилкоски (Прилеп). Четврти: Кирил Смоквоски (Прилеп). Контролор: Ерџан Менга (Гостивар). Делегат: Бранко Величковски (К. Паланка).

ТЕТЕКС - ТИКВЕШ
Судија: Константин Влахо (Скопје). Помошници: Никола Божиновски и Мервин Топојани (Скопје). Четврти: Кристијан Ѓуровски (Скопје). Контролор: Благој Шуклев (Стојаково). Делегат: Тони Николовски (Скопје).

ВЛАЗЕРИМИ - ЕУРОМИЛК
Судија: Боби Величков (Велес). Помошници: Горан Манасиев (Велес) и Душко Панов (Кавадарци). Четврти: Игор Иванов (Велес). Контролор: Ѓорѓе Гоцевски (Струмица). Делегат: Митко Локоски (Охрид).

ХОРИЗОНТ Т - МЕТАЛУРГ
Судија: Александар Грујоски (Кичево). Помошници: Слаѓан Маркоски и Ебрар Таравари (Гостивар). Четврти: Марјан Стојановски (Кичево). Контролор: Бранко Манојловски (Тетово). Делегат: Коле Митев (Кратово).

СКОПЈЕ - А. ПАНДЕВ (18.03.2017 - САБОТА) 14 Ч
Судија: Албрим Шаќири (Струга). Помошници: Ацо Мацевски (Струга) и Жарко Тодоровски (Охрид). Четврти: Јован Качевски (Струга). Контролор: Љубе Ристевски (Демир Хисар). Делегат: Серафим Ангелов (Кочани).


 Датум: 15.03.2017, 15:01
Статијата е прочитана 1339 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense