| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.06.2017

Шкендија и со Марибор одигра 1:1

Голот за тетовци на „тестот“ со шампиониот на Словенија го постигна Бесарт Ибраими

Просто неверојатно, трет меч за Шкендија на подготовките и трето реми со ист резултат 1:1. Попладнево, во Словенија, на пријателската средба со шампионот на таа земја, тетовци ремизираа со резултат како што претходно беше и со Бад Радкенсбург и со Интер Запрешиќ, 1:1. Голот за Шкендија и овој пат го постигна Бесарт Ибраими.

 Датум: 20.06.2017, 20:13
Статијата е прочитана 1868 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense