| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.07.2017

Лестер со „судии“ подобар од А.Пандев

Во меч во кој нашиот преставник во Прага доби два црвени картони, Лестер триуфмираше со 1:3. Пандев.

Во последниот натпревар на Академија Пандев на ЦЕЕ купот во Прага, струмичани загубија од англискиот Лестер во меч во кој, нашиот претставник имаше два противника. И англичаните и судиската тројка. По она што струмичани го велат по завршувањето на мечот е дека првиот гол на англичаните бил постигнат од офсајд, а при третиот противникот не одигра по фер плеј и не ја исфрли топката во аут иако имаше потреба од тоа. 
„Секоја чест за фудбалерите кои и во ваков натпревар имаа сила и капацитет да му се спротивстават на противникот. Јак, силен меч против добар противник. Ни требаат вакви мечеви иако она што се случуваше, е глупаво и за коментирање“ - вели Југослав Тренчовски по натпреварот.Датум: 25.07.2017, 14:02
Статијата е прочитана 2109 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense