| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.08.2017

Вардар во групата „Л“ со Зенит, Сосиедад и Розенборг

Тешка, но група за надигрување. Вардар ќе игра со рускиот гигант, со Реал Сосиедад и норвешкиот Розенборг

Од Монако,
Игор Д. Ивановски

Од вкупно 48 клубови, Вардар беше извлечен последен и ја имаше таа среќа да се најде во групата „Л“, каде за ривали ќе ги има екипите на Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг. Првиот меч нашиот шампион ќе го одигра на 14 септември, кога и стартуваат мечевите во групната фаза од Лигата на Европа.
Датум: 25.08.2017, 13:43
Статијата е прочитана 1418 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense