| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.06.2017

Работнички без Шиков во Сан Марино

Репрезентативниот стопер како играч на Нефчи минатото лето против Шкендија доби црвен картон, па затоа е казнет со еден меч неиграње на евро натпреварите

Ванче Шиков, репрезентативниот стопер нема да може да игра за Работнички в четврток на гостувањето во Сан Марино против Тре Пене, во првиот меч од двобојот во 1.квалификациско коло во ЛЕ. Тој треба да ја „одлежи“ казната од еден меч неиграње поради исклучувањето во Скопје минатото лето на мечот со Шкендија, кога тој тогаш беше фудбалер на Нефчи Баку. Но затоа за во реваншот во Скопје на 6 јули, тој секако дека ќе се најде во составот на стратегот Виктор Треневски.Датум: 23.06.2017, 11:19
Статијата е прочитана 1639 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense