| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Конечно и Вардар се израдува...

Со двата прекрасни гола на Којашевиќ, шампионот во својот петти меч во Анталија успеа да дојде до првата победа. Вардар триумфираше над Анжи со 2:1

Дамир Којашевиќ е најзаслужниот што Вардар успеа конечно да победи на еден пријаелски меч во Анталија. Тој во 77. и 89. минута постигна два убави гола, особено првиот кој беше од слободен удар, и донесе триумф над својот тим против Анжи, прволигашки клуб од Русија, со 2:1. Претходно противникот во 47. минута поведе со 1:0.

 Датум: 05.02.2017, 17:20
Статијата е прочитана 2083 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense