| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.08.2017

Цикарски доби повик во репрезентацијата

Ферхан Хасани и дефинитивно отпадна од комбинација поради повреда, а левиот бек на Етникос ќе биде во комбинација за Израел и за Албанија

Ферхан Хасани и дефинитивно нема да може да игра против Израел и против Албанија. Тој е повреден и отпаѓа од комбинација.

Меѓутоа во репрезентацијата повик доби играчот на Етникос Ахна Мите Цикарски. Цикарски е повикан поради тоа што постои закана Кире Ристевски да не игра против Албанија, доколку добие жолт картон на мечот против Израел. Исто така под закана од суспензија се и Несторовски, Пандев и Спировски.

 Датум: 29.08.2017, 14:24
Статијата е прочитана 3557 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense