| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.12.2017

Митревски потпиша за Хапоел Хаифа

Израелскиот тим и официјално го ангажираше македонскиот стопер

Трансферот е готова работа. Ристе Митревски стана дел од израелскиот Хапоел Хаифа. Доскорашниот фудбалер на Истра, пред неколку недели си замина од Хрватска и се пресели во Израел.

Потписот на Митревски беше најавен уште пред 10 дена од страна на „Македонски спорт“. Сега се очекува само официјалната промоција на фудбалерот.Датум: 27.12.2017, 14:44
Статијата е прочитана 1923 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense