| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2017

Фелипе и овој пат најдобар во тимот на колото на „Македонски спорт“

Бразилецот во редовите на македонскиот шампион со два гола беше најдобриот поединец во победата над Шкендија од 3:1 во рамките на 20. коло од домашното првенство

Хуан Фелипе игра одлично во вториот дел од сезоната, а како награда стигна и признанието од „Македонски спорт“ за најдобар фудбалер на 20. коло. Бразилецот со два гола беше најдобар во победата над Шкендија од 3:1 и со тоа заслужено го доби ова признание.

Интересно е што Фелипе и во минатото коло беше избран за најдобар поединец, тогаш во победата на Вардар над Шкупи од 3:0.

Погледнете го неделниот погодок од слободен удар на Бразилецот во неделата.Датум: 28.02.2017, 13:05
Статијата е прочитана 1202 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense