| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.08.2017

Славија Прага го „грабна“ Трапановски

Младиот фудбалер на Академија Пандев со трансфер во Чешка

Еден од најперпективните играчи на Македонија и доскорашен член на Академија Пандев Кристијан Трапановски, во иднина ќе настапува во дресот на чешка Славија Прага.

Трапановски денеска го стави потписот на тригодишниот договор со Славија, а според договорот Академија Пандев ќе има 20 проценти од следниот трансфер. Тој ќе биде најдобро платен млад играч во тимот од Прага. 

Трапановски за некој ден ќе наполни 18 години, и е станарден член на сите помлади селекции на нашата земја. Датум: 11.08.2017, 16:46
Статијата е прочитана 5061 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense