| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.07.2017

Ставрев и Мечкаровски со евро ангажмани

Александар Ставрев ќе го суди мечот Утрехт – Лех Познањ, додека Мечкаровски ќе биде главен на натпреварот Астра – Александрија

И во ова европско квалификациско коло нашите најдобри судии ќе имаат ангажман. Александат Ставрев во четврток ќе го суди мечот помеѓу холандскито Утрехт и „крвникот“ на нашиот Пелистер, тимот на Лех Познањ. Негови помошници стандардно Марјан Кировски и Дејан Неделковски, а четвртуи судија ќе биде Дејан Јакимовски.
Од друга страна пак, Димитар Мечкаровски ќе замине за Романија каде што ќе биде главен на мечот Астра – Александрија. Негови пак помошници се стандардните Денан Неделковски, Гоце Петрески, а четврти судија ќе биде Константин Влахо.


 Датум: 23.07.2017, 11:57
Статијата е прочитана 1517 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense