| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.07.2017

Победа ја совлада Беласица, деби со гол за Асани

Прилепчани беа подобри од второлигашот, а новото засилување даде гол уште на својот прв настап

Победа во пријателски натпревар ја совлада екипата на Беласица со 4:1. Своето деби за прилепчани го имаше новото засилување Јасир Асани, а сето тоа го круниса со гол во 50 минута.

Другите три гола ги постигна Гешоски, Илиески и Маневски. Единствениот гол за Беласица беше дело на Сулев.Датум: 30.07.2017, 23:35
Статијата е прочитана 2463 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense