| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Бојан Ѓоргиевски потпиша за Мачва

Бекот на Победа од вчера е ново име во редовите српскиот прволигаш

Бојан Ѓоргиевски, сега веќе екс фудбалерот на Победа од вчера е нов фудбалер на српскиот прволигаш Мачва од Шабац. Ова вчера го објави и клупската страна на Мачва. Инаку Ѓоргиевски покрај настапите во Вардар и Металург, има интернационална кариера во тимови како Бате Борисов и Нефтохимик.Датум: 20.07.2017, 12:46
Статијата е прочитана 1514 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense