| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.06.2017

Шкендија се засили со Олси ТекјаДавесет и осум годишниот албански стопер е најновото засилување на Шкендија. Во Тетово тој доаѓа од редовите на албанскиот прволигаш, Тирана

Овој албански интернационалец, потпиша догвоор на една година, со можност тој да биде продолжен на уште една. Текја веднаш ќе им се придружи на новите соиграчи на подготовките во Словенија.
Во досегашната кариера, пред да игра за Тирана, Текја настапувал за неколку албански клубови како Лачи, Билиш Балш, Аполонија и Кастриот.Датум: 16.06.2017, 19:20
Статијата е прочитана 3579 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense