| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.03.2017

Белгијци ни судат во Вадуц

Познати судиите за квалификацискиот натпревар во петок против Лихтенштајн

Македонската репрезентација в петок го очекува квалификациски натпревар против Лихтенштајн на гостински терен. Веќе се познати судиите кои што ќе ја делат правдата на тој меч. Станува збор за арбитри од Белгија на чело со Жонатан Лардо. Негови помошници ќе бидат Лаурен Коно и Фредерик Годелан.

Лардо ниту еднаш не и судел на македонската селекција, а до сега овој судија делел правда само на младински репрезентации, а за сениори има судено само на три средби.  Датум: 21.03.2017, 10:40
Статијата е прочитана 572 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense