| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.06.2017

Работнички со Тре Пене ќе игра на ФФМ

Измени во термините на нашите евро претставници. На 29 јуни Шкендија игра во Струмица со Дачија, Работнички и Пелистер гостуваат. Во реваншите на 6 јули, битолчани играат на „Младост“ а Работнички на ФФМ


Сосема очекувано, со оглед на тоа дека имаме три евро претставници во квалификациите во ЛЕ, а само еден стадион, оној во Струмица, дојде и до мала промена на термините но и на стадионите каде ќе играат Шкендија, Работнички и Пелистер.
На 29 јуни Шкендија ја дочекува Дачија во Струмица, Работнички гостува во Сан Марино а Пелистер пак во Познањ. Во реваншите една недела подоцна Шкендија гостува во Молдавија, Работнички со Тре Пене ќе игра на ФФМ а Пелистер пак го дочекува Лех Познањ во Струмица.Датум: 20.06.2017, 11:26
Статијата е прочитана 2130 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense