| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.06.2017

Маневски ќе „тресе“ за Победа

Централниот напаѓач е претставен како прво засилување на прилепскиот клуб

Борче Маневски е првото засилување на прилепска Победа за новата сезона во Првата лига. 32-годишниот централен напаѓач стави потпис на едногодишниот договор. Искусниот фудбалер со богата интернационална кариера по третпат се враќа во клубот.
„Среќен сум што по десет години се враќам во Победа, клуб кој ми овозможи развој на кариерата и клуб во кој имав одлична работка со челниците и посебен однос со навивачката група ‘Мајмуни’. Се надевам на успешна сезона“, изјави Борче Маневски по потпишувањето на договорот.Датум: 22.06.2017, 16:19
Статијата е прочитана 2789 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense