| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

Шкендија У-19 во групната фаза од Лигата на Шампионите

За прв пат во историјата на мак - фудбалот, една наша екипа, иако во младинска конкуренција, ќе игра во Групната фаза од Лигата на Шампионите

Супер вест од УЕФА. Шампионот на Македонија во младинска конкуренција, екипата на Шкендија У-19, ќе игра во групната фаза во Лигата на Шампионите. Ова е историја, имено за прв пат во мак - фудбалот една наша екипа, па тоа нека биде и младинска, ќе игра против елитните млади екипи од Стариот Континент. Да потсетиме дека лани Вардар играше во квалификациите.

 Датум: 23.08.2017, 14:47
Статијата е прочитана 3992 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense