| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.04.2017


Пелистер - Шкендија ќе се игра на Могила во Прилеп!?


Охрид и дефинитивно отпаѓа поради реконструкција на теренот, па така покрај Струмица, стадиончето во Прилеп е можна варијанта за саботното дерби

 

Како што велат нашите информации стадиончето на Могила најверојатно ќе биде домаќин на дерби средбата од 27. коло меѓу Пелистер и Шкендија. Охрид и дефинитивно отпаѓа како варијанта со оглед на тоа дека таму теренот се реконструирал, па сега пред Пелистер е одлуката каде ќе игра. Првата варијанта е Прилеп и Могила, многу помала е онаа да се игра во Струмица додека Новаци како желба на битолчани и дефинитивно отпаѓа.
Пелистер ќе мора да бара стадион и за во среда (19.04.2017) кога се игра реваншот од 1/2 финалето во Купот на Македонија.Датум: 10.04.2017, 16:25
Статијата е прочитана 5541 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense